W naszym gabinecie rekonstrukcje wykonywane są z użyciem akrylu zawierającego jony srebra. Produkt ten pozwala na czasową odbudowę paznokcia a dzięki jonom srebra zmniejsza ryzyko nadkażenia. Terapia pozwala na odzyskanie komfortu psychicznego i noszenie obuwia z odkrytymi palcami. Zrekonstruowany paznokieć nie sprawia bólu podczas chodzenia, a w życiu codziennym można traktować go jak własny, pamiętając jedynie o stosowaniu wskazanych środków przeciwgrzybiczych. Implant paznokcia należy regularnie wymieniać, aby nie doprowadzić do ewentualnego nadkażenia.
Przyczyny uszkodzenia płytki paznokcia
Rekonstrukcja paznokcia to zabieg, który można wykonać w gabinecie podologicznym w przypadku pojawienia się ubytków w płytce. Przyczyn takiego stanu jest wiele, a do najczęstszych zaliczamy:
– infekcje grzybicze (w takim przypadku rekonstrukcję poprzedza leczenie grzybicy),
– noszenie zbyt ciasnego obuwia, które powoduje zwiększony nacisk na płytkę i może prowadzić do onycholizy (oddzielania się płytki od łożyska),
– otyłość, która sprzyja wywieraniu nadmiernego nacisku na płytkę paznokciową,
– mechaniczny uraz paznokcia,
– kosmetyki do pielęgnacji stóp zawierające aceton i inne substancje osłabiające paznokcie,
– niektóre choroby, np. cukrzyca, łuszczyca, anemia, zaburzenia krążenia, marskość wątroby.
Aby nie dopuścić do nawrotu schorzenia, bardzo ważne jest znalezienie i wyeliminowanie przyczyny ubytków w płytce paznokciowej. Odbudowa płytki paznokcia jest zabiegiem skutecznym, lecz problem może nawrócić, jeśli w dalszym ciągu będziemy nosić zbyt ciasne obuwie lub nadmiernie narażać stopy na urazy.
Na czym polega rekonstrukcja paznokcia u podologa?
Uszkodzona macierz paznokcia czy pęknięty lub zerwany paznokieć to tylko niektóre wskazania do przeprowadzenia rekonstrukcji u podologa. Podczas zabiegu usuwane są uszkodzenia i zmiany chorobowe, a na koniec specjalista nakładana materiał rekonstrukcyjny. W naszych gabinetach w Zamościu rekonstrukcja płytki paznokcia jest wykonywana z zastosowaniem akrylu z jonami srebra – produkt ma właściwości antybakteryjne i antygrzybicze. Dodatkową zaletą zabiegu jest uszczelnienie łożyska i płytki paznokciowej, co zmniejsza ryzyko infekcji. Zrekonstruowana płytka wygląda naturalnie, a odbudowa paznokcia po urazie jest możliwa podczas jednego zabiegu. Rekonstrukcja jest bezpieczna i bezbolesna.
Zalecenia po zabiegu rekonstrukcji paznokcia
Rekonstrukcja nie jest przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, dlatego jak najbardziej można malować paznokcie. Sztuczna proteza rośnie razem z naturalną płytką, dlatego należy dbać o prawidłowe skracanie – najlepiej przy użyciu papierowych pilników. Rekonstrukcję zdejmuje się po maksymalnie po 6 tygodniach i kontroluje wzrost paznokcia. Zbyt długie noszenie rekonstrukcji może skutkować infekcją, dlatego należy przestrzegać terminów wizyt kontrolnych.
W gabinecie podologicznym Bosco wykonujemy rekonstrukcję płytki paznokcia z zastosowaniem materiału akrylowego. Umów się na konsultację – z nami odbudujesz nie tylko paznokieć, lecz również utraconą pewność siebie!
To wykwalifikowani eksperci z dużym doświadczeniem, specjalizujący się w różnych obszarach kosmetologii.
Co roku szkolimy się z najnowszych na rynku technologii, zabiegów i technik. Regularnie jeździmy na targi branżowe, śledzimy trendy i poszerzamy naszą wiedzę.