Właściwa diagnostyka i rozpoznanie z jakim rodzajem grzybów mamy do czynienia, znacznie ułatwia i przyspiesza leczenie. Jeśli zmagasz się z długotrwałą lub nawracającą grzybicą, badania pomogą dobrać najlepszą terapię!
Na różne rodzaje grzybów działają różne preparaty.
Badanie mykologiczne zaczyna się od przygotowania próbki. Podolog pobiera zeskrobinę z patologicznie zmienionej tkanki lub niewielki fragment paznokcia. Jest to bezbolesne dla pacjenta i trwa krótko.
Następnie w laboratorium wykonywana jest analiza pod mikroskopem i posiew czyli hodowla grzybicy w celu określenia rodzaju grzybów. Na wyhodowanie grzybów potrzeba ok. 4 tygodni. Dlatego na wyniki musimy chwile poczekać.
Badanie mykologiczne wymaga odpowiedniego przygotowania.
– pacjent nie powinien być w trakcie kuracji doustnymi ani miejscowymi lekami przeciwgrzybiczymi, dlatego musi je odstawić na przynajmniej 2 tygodnie przed badaniem
– na tydzień przed zabiegiem nie należy obcinać paznokci – nie mogą być za krótkie,
– paznokcie nie mogą być pomalowane lakierem ani odżywką. Ponadto lakieru i zmywacza nie wolno używać na dwa dni przed zabiegiem,
– dwa tygodnie przed badaniem należy zdjąć hybrydy, żele, akryle,
– 5 dni przed badaniem nie używać żadnych kosmetyków mających nawilżające lub natłuszczające właściwości,
– w dzień poprzedzający badanie oraz w dniu badania nie wolno aplikować żadnych kosmetyków na chorobowo zmienione miejsca (np. żeli do mycia ciała, kremów, balsamów)
– bezpośrednio przed badaniem nie dezynfekujemy i nie myjemy stóp
To wykwalifikowani eksperci z dużym doświadczeniem, specjalizujący się w różnych obszarach kosmetologii.
Co roku szkolimy się z najnowszych na rynku technologii, zabiegów i technik. Regularnie jeździmy na targi branżowe, śledzimy trendy i poszerzamy naszą wiedzę.