Źle wykonany makijaż permanentny brwi zmniejsza pewność siebie i niekorzystnie wpływa na codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie. Na szczęście nieudany makijaż permanentny można skutecznie usunąć – bez ryzyka wystąpienia blizn czy przebarwień. Jak pozbyć się niechcianego makijażu z brwi?
Na czym polega usuwanie makijażu permanentnego?
Makijaż permanentny można usunąć przy użyciu lasera. Usuwanie makijażu permanentnego polega na zastosowaniu specjalnej głowicy, która emituje pochłaniany przez barwnik nanosekundowy impuls. W efekcie dochodzi do rozbicia cząsteczek tuszu na drobinki, które następnie są usuwane z organizmu przez układ odpornościowy.
W Bosco Clinic usuwamy nieudany makijaż permanentny za pomocą głowicy High Power Q-Switch 1064/532 nm, która jest jednym z elementów nowoczesnej platformy laserowej Alma Harmony PRO. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, a po zaplanowanej serii zabiegowej nieudany makijaż całkowicie znika. Urządzenie wykorzystujemy również do usuwania tatuaży czarnych i kolorowych.
Usuwanie makijażu permanentnego – ile zabiegów?
Usuwanie laserowe brwi, na których został wykonany makijaż permanentny, wymaga zastosowania 3-6 zabiegów co 4-6 tygodni – w zależności od oczekiwanych rezultatów, gęstości podania barwnika, typu barwnika, głębokości makijażu, koloru skóry czy indywidualnej reakcji na laser. Istnieje możliwość całkowitego usunięcia tatuażu lub jego rozjaśnienia w celu wykonania nowego makijażu permanentnego. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym (krem znieczulający), dzięki czemu jest praktycznie bezbolesny – impulsy lasera są odczuwalne jako delikatne igiełki.
Nieudany makijaż permanentny – jak go uniknąć?
Krzywe brwi permanentne można naprawić, poddając się zabiegom usuwania makijażu. Warto jednak wiedzieć, że nieudany makijaż permanentny to coś, czego można uniknąć, stosując się do naszych wskazówek:
- Wykonuj makijaż permanentny wyłącznie u specjalisty, który może pochwalić się odpowiednim wykształceniem, certyfikatami, dobrymi opiniami i bogatym portfolio.
- Unikaj promocyjnych ofert u prywatnych osób, np. koleżanek, które szukają modelek do nauki makijażu permanentnego.
- Przed zabiegiem dokładnie omów swoje oczekiwania i zdecyduj się na makijaż permanentny dopiero po zobaczeniu próbnego rysunku na brwiach.
- Bądź szczera ze specjalistą – bielactwo, łuszczyca czy skłonności do bliznowacenia to przykładowe przeciwwskazania do zabiegu.
- Dowiedz się, czy stosowane w gabinecie barwniki spełniają normy EWG dla wyrobów medycznych i czy są nieorganiczne (nie powodują reakcji alergicznych).
- Przestrzegaj zaleceń pozabiegowych.
Kiedy usuwanie laserowe brwi jest niemożliwe?
Niestety brwi permanentne, które są źle zrobione, nie zawsze można poddać zabiegowi laserowemu. Istnieją bowiem przeciwwskazania, które uniemożliwiają usunięcie makijażu w gabinecie. Są to przede wszystkim:
- nowotwór,
- rozrusznik serca,
- choroby autoimmunologiczne,
- padaczka,
- skłonność do tworzenia bliznowców,
- skłonność do nieprawidłowego gojenia się ran.
Pozostałe przeciwwskazania są przejściowe, a zabieg można wykonać po ich ustaniu lub odstawieniu poszczególnych preparatów:
- aktywna opryszczka,
- świeża opalenizna,
- przyjmowanie leków światłouczulających (retinoidów),
- przyjmowanie ziół, takich jak nagietek, dziurawiec, pokrzywa, kozłek lekarski,
- stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
- świeżo wykonana depilacja lub peeling,
- świeże rany,
- świeże zabiegi chirurgiczne,
- przerwana ciągłość skóry,
- aktywne infekcje skórne,
- choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze,
- kuracja antybiotykiem,
- ciąża i okres laktacji.
Jeśli chcesz naprawić nieudany makijaż i usunąć nierówne brwi permanentne, umów się na konsultację. Zaplanujemy liczbę zabiegów niezbędnych do uzyskania oczekiwanego rezultatu i otoczymy Cię specjalistyczną opieką.
W Bosco Clinic wykonujemy również profesjonalny makijaż permanentny brwi, ust i oczu, dlatego po wykonaniu serii zabiegów i wygojeniu się skóry możemy zaproponować makijaż naprawczy, który podkreśli Twoją urodę.