Zapraszamy: pn-pt: 10-20 / sb: 8-15
|
|

Mezoterapia – co kryje się pod tą nazwą?

Mezoterapia jest to zabieg, który jest jednym z najczęściej wybieranych w Bosco Beauty Clinic wśród metod odmładzania, rewitalizacji oraz silnej przebudowy i nawilżenia skóry. Mezoterapia to jedno hasło po którym kryje się zarówno działanie mało inwazyjne po silny lifting i odżywienie skóry.

Na czym polega?

Mezoterapia polega na wprowadzaniu w głąb skóry preparatów na bazie substancji aktywnych jak kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, koenzymy czy retinol. 

Dla kogo jest?

Jest to metoda dobra dla osób w każdym wieku, zarówno dla osób młodych jak i ze skórą dojrzałą. Istotą jest dobranie odpowiednich preparatów, w zależności od indywidualnych potrzeb skóry. Co najlepiej zrobić na konsultacji połączonej z badaniem skóry. 

Jak działa?

Działanie mezoterapii jest dwukierunkowe. Po pierwsze przez samo nakłuwanie skóry, dajemy jej bodziec i uaktywniamy naturalne procesy odbudowy. 

Po drugie preparaty które podajemy, docierają w głąb skóry nawilżając strefy, do których nie przenika codzienna pielęgnacja, co właśnie stanowi wyjątkowość tej metody. 

Jakie są efekty? 

Dzięki mezoterapii możemy: 

– nawilżać 

– odżywiać 

– poprawiać koloryt 

– odmładzać i redukować zmarszczki

 – redukować zasinienia pod oczami

– odbudowywać skórę

– redukować przebarwienia czy blizny

– stymulować np. wzrost nowych włosów przy mezoterapii skóry głowy

Jakie są rodzaje?

Mezoterapia stosowana jest głównie na twarz jednak, jest zabiegiem wszechstronnym i można ją wykonywać także na skórę głowy czy ciało np. na dłonie, szyję czy dekolt. 

Wyróżniamy kilka rodzajów mezoterapii: igłową, mikroigłową, nanoigłową, różniących się z zależności od stosowanych rodzajów igieł i posiadających różne wskazania.

Mezoterapia jest metodą bezpieczną, a mezoterapię nanoigłowa można wykonywać również u kobiet w ciąży.

Do mezoterapii możemy także wykorzystać również nowoczesne metody, które jeszcze bardziej poprawiają jej działanie tj. Nanofrax®, DERMAPEN.